İSTANBUL GENELİNDE
EKONOMİK, GARANTİLİ İLAÇLAMA

ACİL İLAÇLAMA
HEMEN ARAYIN!!!
AVRUPA    : 0 (212) 570 32 32
ANADOLU : 0 (216) 590 00 45
CEP            : 0 (532) 234 85 52

HAŞERE BÖCEK FARE İLAÇLAMA . . . HEMEN ARAYIN! 0 (212) 570 32 32 . . . 0 (532) 234 85 5. . . HAŞERE BÖCEK KEMİRGEN HER TÜR ZARARLIDAN TEK TELEFONDA KURTULUN!

Yılan

YILAN – YILAN ISIRMASI –YILANLARDA ÜREME–YILAN RESİMLERİ - YILAN ÇEŞİTLERİ - YILAN İLACI – YILAN İLAÇLAMASI

yılan ilaçlamaYılan dünyamızın her yerinde yaşayan omurgalı hayvanlar gurubunda yer alan sürüngen hayvandır. Dünyanın her yerinde ve her kıtasında yaşayan bilen bu canlılar dünya üzerindeki her ortamda bulunurlar. Karada yaşayan yılan türleri olduğu gibi suda yaşayan ve havada uçan yılan çeşidine kadar her çeşit yılan türü bulunur.

Yılanlar hareketlerini yerden sürünerek yapar. Diğer canlılarda olduğu gibi ayak yapıları yoktur ve yürümezler. Hareket olarak suda yüzenleri olduğu gibi havada uçan yılan türleri de vardır.

Yılanların ağzındaki dilleri çatallıdır ve bu dilleri ile çok uzak mesafedeki besinlerin yerini ve gelen tehlikeleri algılarlar. yılan ilaçlamaYılan solunumunu gerçekleştirmek için çenesinin altındaki solunum borularını kullanır. Bazen büyük avını yutarken bu borular tıkanabilir bunun içinde yılan kendi vücudu içindeki hava keselerini kullanır veya akciğerine hava doldurarak yapar. Yılanların ağız ve çene yapısı öne doğru uzanmış bir biçimdedir. yılan ilaçlamaYılanlarda duyu ve algıları için anten denen organ yoktur bu canlılarda bu görevi ağızları dil organları yapmaktadır. Yılanlarda dış kulak denen bir organ yoktur yani insanlar ve diğer hayvanlarda olduğu gibi kulakları ve kulak delikleri yoktur. Yılanların çenesi ile baş bölgesi arasında bulunan küçük bir kemik yapısı vardır bu kemik yapı ile topraktaki en ufak bir sesi algılayıp kendisini savunur.

Yılanlar dünyanın her yerinde ve her kıtasında yaşar. Yılanlara dünya üzerinde su, kara ve hava olmak üzere her ortamda rastlanır. Yılanların her türlüsü zehirlidir. Yılanın zehri yaşadığı ortama bağlı olarak değişir. yılan ilaçlamaYılan sıcaklığı seven bir hayvandır. Sıcak iklimlerde daha çok bulunur. Çölde bulunan yılan su ihtiyacından dolayı vücut atıklarını atamadığı için daha çok zehirlidir suda yaşayan yılanlar vücut atıklarını sürekli su ortamına attığı için daha az zehirlidir.

Yılanlar avını yakaladığında ağızlarındaki dişleri ile dişleyip avını zehirler ve avını sımsıkı kavrayarak öldüresiye kadar sıkar. Yılan avını etkisiz hale getirdikten sonra bütün olarak yutar. Yılanların ağzı çok elastikidir. Bu özelik sayesinde yılanın ağzı oldukça açılır ve avını bu şekilde yutar. Yılan avını yuttuktan sonra eritmek için kendini sıkar veya ağaç gibi sert olan bir cisme sarılarak içindeki canlının bütün kemiklerini kırarlar. Yılan bu işlemden sonra içindeki avını hazmetmek için dinlenmeye çekilir.

Yılanların renkleri yaşadığı ortama bağlı olarak değişir. Yılanlar siyah, sarı, kırmızı, yeşil.vb gibi her renkte yılan bulmak mümkündür. Yılanlarda kuyruk uzundur ve türüne bağlı olarak farlı yapılardadır. yılan ilaçlamaBazı yılan türlerinde kuyruk uzun ve sivri bazılarında ise küt ve kısa olurken bazı yılan türlerinde ise kuyruk kısmı çıngırak var ve yürürken ses çıkarır. Dünya üzerinde yaşayan yılan türü sayısı çok farklıdır. Tahmini olarak 2600 - 2750 kadar yılan türünün yaşadığı bilinmektedir. Yılanlar çok uzun yıllar yaşayabilen canlılardır bazı türleri 20 - 30 yıldan fazla yaşamaktadır. Yılanların ağzı içinde alt çene ve üst çenede dişler vardır ve zehri bu dişler sayesinde avına aktarır. Bazen kırılan veya çekilen dişler kendini yeniler ve tekrar çıkar. Türkiye de yaşayan yılan türü sayısı takriben 50 kadardır. Yılanlar yılda 2 - 3 defa derisini değiştirerek gençleşirler.

yılan ilaçlamaYILANLARIN BESLENMESİ
Yılanlar beslenmek için önüne çıkan her türlü canlıyı yerler. Ağızları elastikidir ve tutukları besinlerini parça olarak değil bütün olarak yutarlar. Besin olarak türünü bağlı olarak farklı büyüklükteki canlıları yerler. Bazı türleri geyik, ceylan, yaban domuzu gibi canlıları parçalamadan yutabildikleri gibi bazı türleri de fare, kurbağa ,kuş gibi küçük canlıları yerler.

YILAN İLE KERTENKELE ARASINDAKİ FARKLAR
1 - Kertenkelede 4 ayak bulunur ve her ayağında 5 adet parmak bulunmaktadır. Yılanda ise ayak yoktur yürümezler ve sürünerek hareket ederler.
2 - yılanlarda kulak delikleri yoktu fakat yılan ilaçlamakertenkelede kulak delikleri mevcuttur.
3 - yılanların %99 da göz kapakları yoktur. Kertenkelenin tüm üyelerinde göz kapakları vardır.
4 - kerten kele ağız yapısı dar ve sabittir. Yılanlarda ağız elastikidir ve esnek bir şekilde açılır.
5 - yılanda dil çatallıdır fakat kertenkelede bu farklıdır
6 - yılanın hepsi zehirli iken kertenkelenin birkaç türü hariç hepsi zehirsizdir.

BAZI YILAN TÜRLERİ VE ZARARLARI
BOA YILANI BOĞA YILANI
Boyları 10m kadar olabilen çok güçlü bir yılan türüdür. Boğa yılan türleri güney yılan ilaçlamaAmerika kıtasında yaşarlar. Boğa yılanının çok güçlü bir zehri var. Ama boa yılanı avını daha çok sararak sıkar ve öldürür. Çenesinin elastiki yapısından dolayı avını tek seferde yutar.
Boğa yılanın birkaç çeşidi vardır. Bunların bazı çeşitlerine anakonda denir. Anakondalar hakkında birçok efsane yazılmış ve birçok filmler çekilmiştir. Anakondalar insanın korkulu rüyası haline gelmiştir.

ENGEREK YILANI
Bu yılan türünün ülkemizde 30 un üzerinde türü bulunur. Engerek yılanının bütün türleri zehirlidir. Baş yapıları üçgen şeklinde olup kuyruğu küttür. Bu yılan türleri gündüzleri yılan ilaçlamakuytu bölgelerde dinlenirken geceleri ise aktif olup avlanırlar. Engerek yılanında iki çeşit diş mevcuttur. Bunlardan 1.si zehir dişleridir 2. si yakalama dişleridir. Bu yılan türleri beslenmesinde küçük yapılı canlıları tercih ederler. Beslenmesine fare, kurbağa, kertenkele, kuşlar, diğer küçük haşere gurubundan beslenirler. Bu yılan türleri yavrularını canlı olarak doğurur. He doğumda 6 -8 kadar canlı yavru doğurur. Engerek yılanı farklı boylarda olurlar 1,5 m kadar olan engerekler bazı bölgelerde 4 m kadar olabilirler. Engerek yılanına yeryüzünde her tarafta rastlanır yani dağ, bayır, çayır, çimen, bağ, bahçe, ova, ev, deniz kenarı ve akla gelen her bölgede bulunabilirler.

PİTON
Dünyada bilinen en uzun yılan türüdür. Piton yaşadığı ortama bağlı olarak farklı isimler ile anılırlar. yılan ilaçlamaAğaç yaşayanlara ağaç pitonu, dağda ve bayırda yaşayanlara kaya pitonu, çölde yaşayanlara çöl pitonu ve diğer bölgelerde yaşayan burma piton, gibi isimler alır. Bir pitonun boyu yaklaşık olarak 9 - 10 m kadardır. Vücutları çok esnektir yaşam alanında bulduğu her türlü hayvanları yiyerek beslenir.

Pitonlar ortamda buldukları ceylan, dağ keçisi, antilop, geyik, yaban domuzu, tavşan, tilki ve buldukları her şeyi yerler. Bu yılan türü yumurta bırakarak çoğalırlar. Üremede hem erkek hem de dişi bireye ihtiyaç vardır.

KOBRA
Kobra yılanı genellikle sıcak ülkelerde yaşar ve boyu 1 metre ile 6 m kadar yılan ilaçlamaolabilmektedir. Çok tehlikeli olan bu yılan türleri avını belirledikten sonra bunlara karşı gövde gösterisi yaparlar. Kuyruğu üzerinde dik havalanarak boyun kısmını genişletir ve farklı bir görünüm gösterirler bazı türleri 8 m ilerdeki bir canlının gözüne hedefi ıskalamadan fırlatabilir.

Kobra yılanının zehri o kadar güçlü ki canlıyı direk felç eder ve kıpırdayamaz hale getirir.

Kobralar yaşadığı alana bağlı olarak farklı isimler alırlar; çöl kobrası, Afrika kobrası, kral kobra, Asya kobrası ve Hint kobrası diye bir çok isimle anılırlar. Kobranın güçlü ve atik oluşundan insanlara arasında farklı işlere ve olaylara bu canlının ismi verilir. Sinemalarda kobra takibi, katil kobra, korkunç kobra gibi filmler ile insanlar arasında ün salmış bir yılan türüdür.

TÜRKİYE'DEKİ BAZI YILAN TÜRLERİ

BOYNUZLU ENGEREK
Bu yılanların baş tarafında küçük yapıda boynuza benzer bir yapıları var bu ismi de oradan alılar. yılan ilaçlamaKüçük hayvan grubu ile beslenirler hatta diğer yılan türlerini bile yerler. Kışları kış uykusuna yatarlar ilkbaharda havaların ısınması ile gün yüzüne çıkıp aktif olurlar. Yaz ortalarında 10 - 14 kadar yavru doğururlar boyları takriben 1m kadar olur. Türkiye'nin her yerinde bulunurlar. Boynuzlu engerek zehri çok güçlüdür. Tehlikede olduklarını his etiklerinde saldırırlar.


yılan ilaçlamaMISIR KOBRASI
Tamamen siyah renklerdedir. Mısır kobrası zehirli bir yılan türüdür. İster yavru ister ergin olan birey olsun hepsi zehirlidir. Bu yılan türü gündüzleri kuytu bölgelerde pasif olarak dinlenirken geceleri daha çok aktiftirler. Mısır kobrasının boyu yaklaşık 2 m kadardır.


KÖR YILAN
Bu yılanlar gözlerinin körelmesinden dolayı bu ismi alırlar. Vücutları çok şeffaf renklerdedir. yılan ilaçlamaBir kör yılanın boyu yaklaşık olarak 40cm kadar olabilmektedir. Görünüm olarak solucana benzerler. Dişi kör yılan bir defasında 5-6 kadar yavru doğurur.

YILAN SOKMASINDA YAPILMASI GEREKENLER
1 - Yılan ısırınca hareket etmeden ısırılan yer ile vücut arası yerde sıkıca bağlanır.
2 - Isırılan yer mutlak süratle kesici bir alet ile çizilip zehrin dışarıya akıtılması gerekir.
3 - Isırılan kişi veya yakının dişleri sağlam ise mutlaka süt ile birlikte emilip atılmalı.
4 - Isırılan kişiye yapılan bu müdahalelerden sonra mutlaka en yakın sağlık ocağına gidilmeli.
5 - Yılanın ısırmasından sonra asla yılanı yakalamak için çalışılmamalı.
6 - Yılan sokması bazen çok zehirli olup ölümler dahi görülebilir.

Ülkemizde bulunan diğer yılan türlerinden bazıları şöyledir:
1 - engerek çeşitleri
2 - Çukur başlı yılan
3 - Kedi gözlü yılan
4 - Hazer yılanı
5 - kara yılan
6 - kırmızı yılan
7 - sikkeli yılan
8 - ince yılan
9 - su yılanı gibi birçok yılan çeşidi vardır.

YILANLAR DA ÜREME VE ÇOĞALMA
Yılan üremesinde ve çoğalmasında mutlaka iki cinse de ihtiyaç vardır. çiftleşme esnasında dişi ve erkekyılan ilaçlama yılanlar sımsıkı birbirlerine dolanırlar. Çoğu yılan türlerinde dış ortama yumurta bırakarak çoğalma olur fakat bazı yılan türlerinde ise yumurta dişi yılanın bedeninde olur ve orda döllenir. Yılanın yumurtaları açıldıktan sonra canlı yavru doğar.

YILANLAR İLE MÜCADELE
Yılanlar ile mücadele de yılardan beridir farklı yöntemler kullanılır. Yılanlar ile mücadelede; ferdi yapılan mücadele kesinlikle sonuç alınmaz. Profesyonel mücadele için mutlaka ilaçlama şirketi ile görüşün ve mutlaka bilgi alın. Yılan derisi çok önemli olduğu için Afrika ve diğer güney Amerika da yılan için yapılan özel avlama şekilleri gelişmiştir. Türkiye de bulunan yılanların hemen hemen hepsi zehirlidir. Kesinlikle profesyonel bir ilaçlama servisinden yöntemini kullanın.

YILANLAR İLE İLGİLİ SORU VE CEVAPLAR
1 - TÜM YILANLAR ZEHİRLİMİDİR?
Yılanların neredeyse hepsi zehirlidir. Yılanın yaşadığı ortama bağlı olarak zehrin şiddeti artar. Hiçbir şekilde yılanlar zehirsiz diye elle alınmamalı

2 - YILAN NEDİR?
Yılanlar; vücutları uzun türlerine göre farklı boylarda, ayakları olmayan, sürünerek hareket eden zehirli canlılardır.

3 - YILAN İNSANI NE ZAMAN ISIRIR?
Yılanlar kendisine herhangi bir tehlike geldiğini sezinlediklerinde önce kaçmaya başlar daha sonra sıkıştığında mutlaka saldırır. Yılanlar gece faal oldukları için karanlıkta bazen üzerine basılması halinde insanı ısırabilirler.

4- YILANLARDAN NASIL KURTULABİLİRİZ?
Yılanlardan kurtulmanın yolu yılan görüldüğünde mutlaka ilaçlama servisi ile irtibat sağlayın. Yılanı öldürmek için ferdi çaba yetersiz olabilir çünkü yılanın eşi veya yavruları aynı ortamda buluna bilir. Bu bakımdan mutlaka yılanlar için genel ilaçlama ile bunların hepsinden bir kerede kurtulmak gerekir.

5 - YILANLAR NEREDE YAŞARLAR?
Yılanlar dünyanın her yerinde ve her ortamında yaşarlar ve yılanların neredeyse hepsi zehirlidirler.

6 - YILAN ISIRIĞI NASIL OLUR?
Yılan ısırdığında 4 adet diş izi çıkar ve ısırılan yer morarır. Çok şiddetli acı verir ve şiddetli kaşınır.

7 - TÜRKİYE'DE KAÇ TÜR YILAN BULUNUR?
Ülkemizde farklı coğrafik bölgelerde farklı yılanlar yaşar. Türkiye deki toplam yılan çeşidi yaklaşık olarak 50 çeşittir.

8 - YILANLAR HANGİ MEVSİMDE DAHA ÇOK GÖRÜLÜR?
Yılanlar sıcaklığı seven hayvanlardır soğuk mevsimde ve kış aylarında uykuya yatarak zamanlarını geçirirler. İlkbahar, yaz ve sonbahar mevsiminde dış ortamda dışardan beslenirler.

9 - YILANLAR NE ŞEKİLDE ÇOĞALIRLAR?
Yılanların hepsinin çoğalması yumurta ile olur. Yılanlar yumurtasını ya dış ortama bırakırlar yada dişi yılanın karnında döllenir ve dışarıya canlı yavru çıkar.

10 - YILANLAR KAÇ TANE YAVRU DOĞURURLAR?
Yılanlar türüne bağlı olarak farklı sayıda yumurta ve yavru doğururlar. Genellikle bir yılan 5 - 12 arası yavru doğururlar.

11 - YILANLAR EVCİL HAYVANLARA ZARAR VERİR Mİ?
Yılanlar besin olarak buldukları her şeyi yerler. Yılanlar evlerdeki evcil hayvanlara zazar verirler.

12 - YILANLAR İLE MÜCADELEDE NE YAPILMALI?
Yılan ile mücadelede mutlaka ilaçlama firmaları ile görüşün ve bu şirketlerden bilgi alınız.

13 - YILANLAR EVLERE NEDEN GELİR?
Yılan yuvaları toprak altındadır ilkbahar ve yaz aylarında yağan yağmur ile yuvaları su ile dolduğunda güvenli bir yer aramaya başlar bu nedenle yüksek yerlere ve evlere kadar gelirler. Yılanların eve gelişinde ki diğer neden evlerden daha rahat beslenmesidir.

14 - YILAN AVINI NASIL ETKİSİZ HALE GETİRİR?
Yılanlar avlarını ya yakalayıp ısırır ve zehirler yada sımsıkı sıkar ve bütün kemiklerini kırarak etkisiz hale getirir.

15 - YILANLAR İNSANI ISIRDIKTAN SONRA DOKTORA BAŞVURULMALIMI?
Yılanlar insanı ısırdıktan sonra mutlak süratle doktora başvurulmalı. Çünkü yılanları tümü zehirlidir. En kısa zamanda müdahale edilmeli. Böcek ilaçlama servis imizden bilgi alabilirsiniz.


Hasere İlaçla Sorular Cevaplar

 • serkan tahir : eyüp : 01.11.2012 11:15:30

  bahçeye yapılacak yılan ilaçlamasının herhangi bir zararı varmıdır bize?
  Hasere İlaçla site yetkilisi cevabı:
  hayır yılan ilaçlamasının bir zararı olmaz,insanlara.
 • selçuk : beykoz : 28.09.2012 11:08:43

  yılan ilaçlaması kedime zarar verir mi?
  Hasere İlaçla site yetkilisi cevabı:
  hayır vermez.ilaçlanan alanı 3 saat kadar kapalı tutup havalandırırsanız ya da bahçe ise bir kaç saat kedinizi çıkarmazsanız sonrasında bir sorun olmaz.
 • nahide : avcılar : 29.08.2012 11:04:05

  bahçedeki ağaçların arasında yılan gördüm.yılan ilaçlaması yapıyor musunuz?
  Hasere İlaçla site yetkilisi cevabı:
  evet yılan ilaçlamasını garantili olarak yapıyoruz.avcılara sıklıkla hizmet veriyoruz.bize ulaşırsanız istediğiniz gün ve saatte garantili yılan ilaçlama hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

yukarı ^

Sorunuz varsa hemen sorun, uzmanlarımız cevaplasın!
Adınız, Soyadınız : *zorunlu
Bulunduğunuz Şehir/İlçe : *zorunlu
E-posta :
Telefon (yayınlanmayacak) :
Sorunuz : *zorunlu
Zaman / IP adresiniz : 17.04.2014 05:53:39 / 54.243.12.156
   

 

HAŞERE İLAÇLAMA VE TEMİZLİK HİZMETLERİ olarak önleminizi şimdiden almanızı öneririz.

böcek ilaçlamaYaptığımız İlaçlama Uygulamaları Garatimiz Kapsamındadır!.
İlk uygulamadan 21 gün sonra haşere veya kemirgen aktivitesi görüldüğü taktirde şirketimiz tarafından ücretsiz haşere ilaçlama ve kontrol yapılacaktır.
  Türkiyede üretilen tarım ürünlerinin %40'ı kuşlar böcekve diğer haşere vb. zararlılar tarafından yok edilmekte evlerimizde iş yerlerimizde ve SAĞLIĞIMIZA önemli zarar vermektedir. Haşere ve kemirgen sorunlarından kurtulmak istiyorsanız sağlıklı profesyonel mücadele ve kesin çözümler için bizi arayınız.

ilaçlama telefonŞİMDİ ARAYIN!
0 (212) 570 32 32
0 (216) 590 00 45
0 (532) 234 85 52

İlaçlama

İstanbul Haşere İlaçlama

İstanbul'un en iyi haşere ilaçlama şirketi olarak tüm İstanbul hizmet alanımızda!

Adalar
Avcılar
Bağcılar
Bahçelievler
Bakırköy
Bayrampaşa
Beşiktaş
Beykoz
Beyoğlu
Büyükçekmece
Çatalca
Eminönü
Esenler
Esenyurt
Eyüp
Fatih
Gaziosmanpaşa
Güngören
Kadıköy
Kağıthane
Kartal
Küçükçekmece
Maltepe
Pendik
Sarıyer
Silivri
Sultanbeyli
Şile
Şişli
Tuzla
Ümraniye
Üsküdar
Zeytinburnu

Haşere İlaçlama Hizmet Alanlarımız

* Ev ilaçlama hizmeti
* Bina ilaçlama şirketleri
* Apartman ilaçlama işi
* Otel ilaçlama hizmeti
* Fabrika ilaçlama hizmeti
* Pastane ilaçlama hizmeti
* Restaurant ilaçlama hizmeti
* Fırın ilaçlama hizmeti
* Alışveriş merkezi ilaçlama
* Askeri birlikler
* Nakil araçlar ilaçlama servisleri
* Mağaza ilaçlama hizmeti
* Tren ilaçlama firmaları
* Uçak ilaçlaması
* Otobüs ilaçlama firması
* Hastaneler ilaçlama
* Sağlık Kurumu ilaçlama servisi
* Gemi ilaçlama şirketi
* Dershaneler ilaçlama
* İşhanı ilaçlama hizmeti
* Okul ilaçlama hizmeti
* Piknik alanları ilaçlama
* Yurtlar ilaçlama hizmeti
* Otopark ilaçlama
* Bahçeler Açık alan ve araziler
* Bahçe ilaçlama servisi
* Yuvalar ilaçlama servisi
* Sinema Salonu ilaçlamak