İSTANBUL GENELİNDE
EKONOMİK, GARANTİLİ İLAÇLAMA

ACİL İLAÇLAMA
HEMEN ARAYIN!!!
AVRUPA    : 0 (212) 570 32 32
ANADOLU : 0 (216) 590 00 45
CEP            : 0 (532) 234 85 52

HAŞERE BÖCEK FARE İLAÇLAMA . . . HEMEN ARAYIN! 0 (212) 570 32 32 . . . 0 (532) 234 85 5. . . HAŞERE BÖCEK KEMİRGEN HER TÜR ZARARLIDAN TEK TELEFONDA KURTULUN!

Bit

BİT- BİTLER - BİTLERİN ÇEŞİDİ - BİT RESİMLERİ - BİT İLE MÜCADELE - BİTİN İNSANA BULAŞMA YOLLARI - BİT İLACI - BİT İLAÇLAMA KONULARINDA BİLGİ SAHİBİ OLABİLİRSİNİZ

bit ilaçlamaBit insanlar için en utanç verici bir haşeredir. Çünkü insanlarımız bitin insana pisliğinden bulaştığını zan ederler. Bit temizliğin yetersiz olduğu yerlerde yaşamayı tercih eder. İnsanlara hastalık bulaştıran bu haşere gurubu ile mücadelede gerçekten zordur. Şimdi bitleri tanıyalım ve zararlarını ve bunlarla mücadelesini öğrenelim. Bit kan emici olarak bilinir. Çünkü bitler üzerine konduğu veya üzerinden beslendiği konakçısının kanıyla beslenir. Bitler konakçısın üzerinden günden 6 - 10 defa kan emerek beslenir. Bit kan ile beslendiği için sürekli insanda iştahsızlık , kaşıntı ve psikolojik sıkıntılara neden olur. Bitlerin ısırdığı kısımlarda morarmalar, iltihaplı bölgeler oluşur. Bitlerde üreme ve çoğalma yumurtalama ile olmaktadır.

BİTLERİ YAPISI bit ilaçlama

Bit şekil olarak diğer böceklerden farklıdır. Çok küçük boyları var ve şekilleri farklıdır. Bitlerin bedenleri alttan ve üsten basık seklindedir. Bitlerde baş çok ufak fakat karın torbası çok büyüktür. Bitin vücudu üzerinde toplam 6 ayağı var. Bitlerin vücutları üzerinde kanatları yoktur. Fakat küçük kısa ve güçlü ayaklara sahiptirler. Bit hareket olarak hantal bir yapıya sahiptir. Bir konakçıdan diğerine geçmek ya konakçının eşyalarını kullanmakla olur yada aynı ortamı paylaşmakla olur. bit ilaçlama

Bitlerde ayaklardan hariç olarak türüne göre farklı birkaç ufak ayak daha bulunur. Bitlerin bu ayakları üzerinde ve vücutları üstünde ufak tüyler bulunur. Baş bölgesinde de 2 adet ufak antenleri bulunur. Bitin boyları türlerine göre değişir. Genellikle ufak bedenleri birkaç mm (5 ile 7 mm) dir. Bitlerin değişik renkleri vardır bu yaşadığı yer ve ortama bağlı olarak farklılık gösterir. Bilinen en belirgin renkleri şunlardır: beyaz bit, gri bit, kızılımsı bit, kül biti, pembe bit, mavi bit vb. gibi. bit ilaçlama

Bit yaşam alanı olarak mutlaka bir konakçı seçer. Konakçısının dışında aç kaldığı zaman dahi 3 gün kadar yaşarlar. Konakçısını üzerinde ise genellikle bit 1 ay boyunca yaşamlarını sürdürür. Bit insanlar üzerinde yaşadığı yere göre farklı isimler alır. Bu bitler insanda saç biti, kasık ve koltuk altı biti ve vücut biti olarak farklı isimler alır ve bu bitler genellikle farklı türler olur. Bit dünya üzerinde eskiden beri insanlar üzerinden beslenip zarar vermişdir. bit ilaçlama

Bitin bulaşma yolları farklıdır şunlardır:

Bitin bulaşma şekli ve yolları farklıdır. Bit insana evcil hayvanlar, kuşlar, yaban hayvanları, gibi hayvanlar ile bulaşır. Fakat insandan insana bulaşan bitlerde vardır. Bu bulaşma şekli ya eşyalar ile evlerimize gelir ya başkalarının elbiselerini kullanarak bulaşır ya da kalabalık toplumlarda insandan insana bulaşır.

BAZI BİT ÇEŞİTLERİ:

bit ilaçlamaSAÇ BİTİ ( BAŞ BİTİ):
Saç biti insanların saçları içinde barınan beyaz veya gri renkli böceklerdir. İnsanın kafa derisinden kan emerek beslenirler. Bu bitler kafaların arkasında ve kulak arkalarında barınırlar. Saç biti saç köklerinden günde 5 -8 defa kan emer bu bitler yıkama ile kesinlikle geçmezler. Bu bitler için hazırlanan ilaçlar kullanılır ve ölü bitler saçlardan hazırlanan özel taraklar ile taranarak çıkartılır. Kullanılan ilaçlar insana zararsız olmalı, güzel kokulu olmalıdır. Bitlerin yumurtalarına sirke denir. Bu sirkeleri saç kılları üzerine yapıştırırlar. Baş bitleri başka insanlarla tokalaşma esnasında ve başka insanların şapkalarını,keplerini kullanmakla bulaşırlar. Saç bitleri saçımızın dışında ev ortamında ve şapka ve giysilerimiz içinde saklanarak yaşamlarını devam ettirirler.

bit ilaçlamaKIL BİTİ (KASIK BİTİ):
Vücut biti veya kasık biti diye bilinen bu bit çeşidi insan saçı dışında sakal, koltuk altı, kasık aralarında ve göğüs kılları arasında gizlenerek buradan beslenirler. Bu bitler kıl köklerinde tamamen vücut içine gömülü halde barınırlar.

bit ilaçlamaELBİSE BİTİ (VÜCUT BİTİ)
Elbise biti insanların kılsız tüysüz bölgelerinde insandan direk kan emerek beslenir. Elbise biti kan emdikten sonra elbiseler içinde gizlenerek saklanırlar. Yumurtasını elbiselerde dikiş aralarına, kıvrımlara ve katlanmış kısımlarına bırakırlar. Bu bitler sadece üzerimizde değil aynı zamanda yatak içlerinde ve ev eşyaları içine de gizlenebilirler.

Diğer bit çeşitleri:
Bu bitlerden hariç birçok bit çeşidi daha vardır. At biti, köpek biti , kedi biti, ve ağaç biti olarak birçok çeşidi insanlar için zararlı olan bitlerdir.

BİTLERİN BULAŞTIRDIĞI HASTALIKLAR VE ZARARLARI
Bitlerde pireler gibi ve diğer haşereler gibi sürekli konakçı değiştirdiğinden dolayı bir konakçının hastalığını ötekine bulaştırır. Bitlerin ısırmasında vücut kaşınır ve kaşıntı şekil olarak uyuza benzer. Bitler insana şu hastalıkları bulaştırırlar:
Tifus mikrobu
Humma mikrobu
Deri döküntüleri
Lezyonlu ve iltihaplı akneler
Ayrıca kandaki hemoglobini tuttuğu için takatsizlik ve vücut kırgınlığı gibi belirtiler görülür.

BİT İLAÇLARI VE BİT İLAÇLAMA
Bit bulunduğu ortama ve çeşidine göre farklı şekillerde ilaçlanır. Saç biti ve kasık bitlerinde mutlaka doktora başvurulmalı. Doktor önerisindeki ilaçlar ile insan vücudu ilaçlanır. Saç biti, vücut biti ve kasık bitlerinde kullanılan ilaçlar farklıdır. Kullanılan ilaçlar sağlık bakanlığı onaylı olması gerekir ve sağlığa hiçbir şekilde yan etkisi olmamalı. Bitler insan vücudundan bu ilaçlar ile temizlene bilir fakat evlerde ve elbiselerde bulunan bitlerin temizlenmesi ve yok edilmesi tamamen ilaçlama firmasının işidir sadece insanlar doktorun verdiği ilaçlar ile kendini koruyamaz aksi takdirde bitler evdeki ortamdan tekrar insana bulaşır. Biz ilaçlama şirketi olarak ziraat mühendisi kontrolünde hazırlanan özel karışımlar ile yıllardır müşterilerimizi memnun ediyoruz. Gelin size bir telefon kadar yakın olan şirketimize ulaşın sizi ve sevdiğinizi hem haşerelerden hem de hastalık kaynaklarından koruyalım.

BİT VE BİT İLE MÜCADELEDE AKLA GELEN SORULAR
1 - Bit ile mücadele nasıl yapılmalı?
Bit ile mücadele yapılırken aynı gün içinde hem insan hem de yaşadığı çevre ilaçlanmalı. Bitin çeşidine bağlı olarak ilaçlar seçilerek müdahale edilir.
2 - Bit çeşitleri nelerdir?
Bitler bulunduğu ortama bağlı olarak farklı çeşitleri var. Kasık biti, kuş biti, at biti, kedi biti, köpek biti, saç biti, bitki biti olmak üzere birçok bit çeşidi bulunur.
3 - Bit nasıl bir hayvandır?
Bitler 6 ayaklı kanatsız ve vücudu atlana ve üsten basık olan, insanlara ve konakçısından kan emerek beslenen bir dış parazittir.
4 - Bit ısırması sonucu insan vücudunda neler olur?
Bitler ısırdığı zaman insan derisinde morarmalar, kaşıntı, deri dökülmeleri, lezyonlu akneler oluşturur. Aynı zamanda insanda iştahsızlık, halsizlik ve psikolojik olarak davranış bozukluğuna neden olurlar. İnsan vücudunun kokması ve irinli mikroplu yaraların görünmesi de çabası.
5 - Pire ile bit arasında ki farklar nelerdir?
Pire çabuk konakçı değiştirir fakat bitler kolay konakçı değiştirmez
Pire çok uzun mesafe zıplar ve hızlı kaçabilir. Bit zıplamaz ve hantal hareket eder
Pire kan emdikten sonra beli bir zamana kadar saklanır bitler sürekli insan üzerinde bulunarak beslenir.
6 - Bitler nasıl çoğalır?
Bitler insan saç ve kafasında ise yumurtalarını buradaki kıllara tuttururlar. Diğer bitlerde ise yumurtalar elbiselere yastık ve yorganlara bırakır.
7 - Bit ile insana hastalık bulaşır mı?
Evet bit ile hastalık bulaşır. Bitler üzerinden geldiği konakçıya bağlı olarak farklı hastalıkları insana bulaştırır.
8 - Bit ile mücadele ne kadar önemli?
Bit ve diğer haşereler insana hastalık bulaştırdığı için mutlaka yok edilmeli. Bit ile mücadele hem doktor hem de böcek ilaçlama firması kontrolünde olmalı. Zamanında yapılmayan müdahale sonucu insanda büyük sıkıntılar oluştururlar.
9 - Bitler insana hangi yollar ile bulaşır?
Bitler insana toplu yaşam alanları olan sinema, okul, hastane, kahvelerden, insana bulaşır. Aynı zamanda bitler insana evcil hayvanlardan, kuşlardan, kedilerden ve köpeklerden bulaşır.
Bunların dışında eve alınan yeni eşyadan ve başka kişilerin elbiselerinden bulaşır.
10 - Bitler ne ile beslenirler ve yer ve ne içerler?
Hayvanlar ve insanlar üzerinde yaşayan bitler tamamen canlının derisi ve deri üzerindeki kanı emerek beslenirler
Bitkilerde bulunan bitler ise bitki polen, çiçek, taç ve yaprakları ile beslenirler.
- Bit ilacı şu özeliklere sahip olmalı.
- Tek uygulama ile kısa sürede etki göstermeli.
- Güzel kokulu, saçları dolaştırmayan, taramayı zorlaştırmayan, etrafa bulaşmayan, boyalı ve permalı saçlarda problem yaratmayan özelliklere sahip olmalı.
- Kalıcı etkisiyle bitlerin saça tekrar yerleşmesini engellemeli.
- Sadece bitleri değil,sirkeleri de yok etmeli.
- Kullanıcı tarafından iyi tolere edilmeli, yan etkileri bulunmamalı.
- Kullanıcıya toksik etkisi olmamalı

Bugüne kadar pek çok yolu kullanarak insanoğlu bitle mücadele etmeye çalışmıştır. Kötü kokulu gaz ve kimi zehirli maddeler içeren ilaçlar bunlardan bazılarıdır. Daha çok çocuklarda rastlandığı için tedavinin çocuklar için güvenli, yüksek oranda etkili, sadece bitleri değil yumurtalarını da öldüren bir bit ilacı ile yapılması gerekir. Buna dikkat edilmelidir.


Hasere İlaçla Sorular Cevaplar

  • yasemin keles : almanya : 09.07.2013 08:59:55

    selam sorunum 3 senedir sac bitiyle ugrasiyorum denemedigim ilac kalmadi , yardimci olabilirseniz sevinirim
    Hasere İlaçla site yetkilisi cevabı:
  • gül : çorum : 31.05.2013 16:50:02

    benim başımda yıllardır bir rahatsızlık var saç bitiminde kepeğe benzer beyazlıklar oluşuyor ama bu bu beyazlıklar saça yapışık vaziyette sirkeye benziyor ama bu uzun yuvarlak deyil ve hiçbir zaman bir canlıya dönüşmüyor doktorada gittim bit deyil dedi ve bulaşıcı kızımdada var bana bilgi verebilirmisiniz şimdiden teşekkür ederim
    Hasere İlaçla site yetkilisi cevabı:

yukarı ^

Sorunuz varsa hemen sorun, uzmanlarımız cevaplasın!
Adınız, Soyadınız : *zorunlu
Bulunduğunuz Şehir/İlçe : *zorunlu
E-posta :
Telefon (yayınlanmayacak) :
Sorunuz : *zorunlu
Zaman / IP adresiniz : 25.04.2014 08:45:16 / 107.22.70.215
   

 

HAŞERE İLAÇLAMA VE TEMİZLİK HİZMETLERİ olarak önleminizi şimdiden almanızı öneririz.

böcek ilaçlamaYaptığımız İlaçlama Uygulamaları Garatimiz Kapsamındadır!.
İlk uygulamadan 21 gün sonra haşere veya kemirgen aktivitesi görüldüğü taktirde şirketimiz tarafından ücretsiz haşere ilaçlama ve kontrol yapılacaktır.
  Türkiyede üretilen tarım ürünlerinin %40'ı kuşlar böcekve diğer haşere vb. zararlılar tarafından yok edilmekte evlerimizde iş yerlerimizde ve SAĞLIĞIMIZA önemli zarar vermektedir. Haşere ve kemirgen sorunlarından kurtulmak istiyorsanız sağlıklı profesyonel mücadele ve kesin çözümler için bizi arayınız.

ilaçlama telefonŞİMDİ ARAYIN!
0 (212) 570 32 32
0 (216) 590 00 45
0 (532) 234 85 52

İlaçlama

İstanbul Haşere İlaçlama

İstanbul'un en iyi haşere ilaçlama şirketi olarak tüm İstanbul hizmet alanımızda!

Adalar
Avcılar
Bağcılar
Bahçelievler
Bakırköy
Bayrampaşa
Beşiktaş
Beykoz
Beyoğlu
Büyükçekmece
Çatalca
Eminönü
Esenler
Esenyurt
Eyüp
Fatih
Gaziosmanpaşa
Güngören
Kadıköy
Kağıthane
Kartal
Küçükçekmece
Maltepe
Pendik
Sarıyer
Silivri
Sultanbeyli
Şile
Şişli
Tuzla
Ümraniye
Üsküdar
Zeytinburnu

Haşere İlaçlama Hizmet Alanlarımız

* Ev ilaçlama hizmeti
* Bina ilaçlama şirketleri
* Apartman ilaçlama işi
* Otel ilaçlama hizmeti
* Fabrika ilaçlama hizmeti
* Pastane ilaçlama hizmeti
* Restaurant ilaçlama hizmeti
* Fırın ilaçlama hizmeti
* Alışveriş merkezi ilaçlama
* Askeri birlikler
* Nakil araçlar ilaçlama servisleri
* Mağaza ilaçlama hizmeti
* Tren ilaçlama firmaları
* Uçak ilaçlaması
* Otobüs ilaçlama firması
* Hastaneler ilaçlama
* Sağlık Kurumu ilaçlama servisi
* Gemi ilaçlama şirketi
* Dershaneler ilaçlama
* İşhanı ilaçlama hizmeti
* Okul ilaçlama hizmeti
* Piknik alanları ilaçlama
* Yurtlar ilaçlama hizmeti
* Otopark ilaçlama
* Bahçeler Açık alan ve araziler
* Bahçe ilaçlama servisi
* Yuvalar ilaçlama servisi
* Sinema Salonu ilaçlamak